Eerste informatie beschikbaar op MyPension
De pensioenhervorming is enkele weken geleden goedgekeurd en gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad.
De NUOD analyseert de teksten momenteel grondig. Uiteraard onderzoeken we alle mogelijkheden om tegen deze hervorming in beroep te gaan, die wij op vele vlakken als onrechtvaardig beschouwen.
Voor het begin van het nieuwe schooljaar zal een speciaal informatiedossier worden opgesteld over deze hervorming en de concrete gevolgen ervan.
Uw persoonlijke situatie
Bepaalde persoonlijke gegevens zijn voortaan toegankelijk op MyPension, via de volgende link:
https://www.mypension.be/nl/mylegalpension/reform/arizona
Nadat u bent ingelogd, kunt u verschillende gegevens over uw situatie raadplegen.
Uw wettelijke pensioendatum
Uw wettelijke pensioendatum is beschikbaar. Deze is niet gewijzigd door de Arizona-hervorming.
De pensioenmalus
De Arizona-hervorming voorziet in de toepassing van een pensioenmalus voor personen die vervroegd met pensioen gaan zonder aan de volgende werkvoorwaarden te voldoen:
- 35 jaar loopbaan met elk minstens 156 gewerkte en gelijkgestelde dagen
- 7 020 gewerkte en gelijkgestelde dagen op uw volledige loopbaan.
Op basis van de gegevens waarover de Federale Dienst voor Pensioenen momenteel beschikt, kunt u het volgende raadplegen:
- het aantal jaren met elk minstens 156 gewerkte en gelijkgestelde dagen van de vereiste 35 jaar;
- het totale aantal gewerkte en gelijkgestelde dagen van de vereiste 7 020 dagen op uw volledige loopbaan.
Deze gegevens zullen ook worden gebruikt in het kader van de nieuwe pensioenbonus.
Informatie die nog niet beschikbaar is
Bepaalde belangrijke informatie is nog niet toegankelijk of nog niet aangepast aan de nieuwe regels.
Uw vervroegde pensioendatum
Als gevolg van de pensioenhervorming zijn de regels voor de berekening van de vroegst mogelijke vervroegde pensioendatum gewijzigd.
Op dit moment is deze datum helaas nog niet beschikbaar op MyPension.
Het geschatte bedrag van uw pensioen
De regels voor de berekening van pensioenen worden vanaf 1 januari 2027 gewijzigd.
MyPension is nog niet aangepast aan deze nieuwe regels. De schatting van het bedrag van uw pensioen is momenteel dus niet beschikbaar.
Ontbreken er gegevens? Controleer uw pensioenloopbaan
Uw pensioenloopbaan kunt u raadplegen in de rubriek « Mijn pensioenloopbaan ».
Het is belangrijk om de gegevens in uw dossier zorgvuldig te controleren. Indien er gegevens ontbreken of onjuist zijn, dient u dit te melden aan de Federale Pensioendienst via het contactformulier, met vermelding van de betreffende situatie en de betreffende periode.
De NUOD zal dit dossier op de voet blijven volgen en zal na de zomervakantie bij u terugkomen met een meer uitgebreide analyse
