
Bedragen voor 2025
Beste lid,
We willen u graag bedanken voor je voortdurende inzet en trouw aan onze vakbond. We willen u graag informeren over een belangrijke update met betrekking tot onze bijdrage en vakbondspremie, een verandering die is opgelegd door de regering.
Zoals u misschien weet, legt de Kanselarij een minimum vakbondsbijdrage op om in aanmerking te komen voor de vakbondspremie. Sinds 2019 heeft de NUOD haar bijdragen niet meer verhoogd. Door de vele indexeringen van de afgelopen vijf jaar voldoen onze huidige bijdragen echter niet meer aan de criteria die de Kanselarij oplegt. Daarom zijn we verplicht om onze bijdragen vanaf 1 januari 2025 te verhogen.
Voor 2025 zal de bijdrage als volgt worden vastgesteld (zonder onderscheid van klasse, niveau of rang):
- Voltijdse werknemer (of prestaties van meer dan halftijds): €17,50/maand of €210,00/jaar
- Halftijdse werknemer (of prestaties minder dan halftijds): € 11,50/maand of € 138,00/jaar
- Gepensioneerde personeelsleden: geen verandering, de lidmaatschapskosten blijven vastgesteld op €48/jaar.
Ondanks deze stijging blijven onze lidgelden ver onder die van andere vakbonden, ook al is de NUOD de enige niet-gesubsidieerde vakbondsorganisatie. Meer dan ooit kunnen we u constante communicatie garanderen, evenals individuele en juridische bijstand, waarvan de kwaliteit niet langer bewezen hoeft te worden. Uw correct betaalde lidgeld geeft je ook recht op een vakbondspremie van maximaal 90 euro.
Vanaf 2025 heb u ook toegang tot een zeer aantrekkelijk verzekeringsplatform.
Welke stappen moet u nemen?
Wordt uw bijdrage via domiciliëring afgeschreven?
Dan hoef u niets te doen – het bedrag wordt in januari 2025 automatisch aangepast.
Gebruikt u een bankoverschrijving of bestendige opdracht?
Vergeet niet het bedrag aan te passen.
U kunt ook overschakelen op een domiciliëring, zodat uw lidmaatschapsgeld altijd in orde is en u zich geen zorgen hoeft te maken. Je kunt ook profiteren van geschenken. De NUOD biedt:
- een eenmalige geschenk van 10 € (5 € voor de leden die deeltijds werken 50% of minder) voor leden die kiezen voor een domiciliëring;
- een extra geschenk van 10 € (5 € voor de leden die deeltijds werken 50% of minder) voor leden die hun jaarlijkse bijdrage uiterlijk op 31 januari van het betrokken jaar betalen. U kunt elk jaar van dit voordeel profiteren als u uw jaarlijkse bijdrage in januari betaalt.
Deze twee geschenken zijn cumulatief: als u ons het ingevulde domiciliëringsformulier toestuurt en ervoor kiest uw lidmaatschapsgeld jaarlijks te betalen, krijgt u het eerste jaar een teruggave van 20 € (10 € voor de leden die deeltijds werken 50% of minder) en elk jaar daarna 10 € (5 € voor de leden die deeltijds werken 50% of minder).
Aarzel niet om contact met ons op te nemen als je specifieke financiële zorgen hebt. We zijn altijd bereid om te luisteren en zo nodig aanpassingen voor u door te voeren.
Bedankt voor je begrip en voortdurende steun. Samen zullen we blijven bouwen aan een betere toekomst voor de ambtenaren, vooral voor degenen die voor de FOD Financiën werken.